Svadobné obrúčky na celý život

Vaše svadobné obrúčky by mali byť jedinečné, ako Váš svadobný deň.

Svadobnú obrúčku budete mať na ruke celý život, preto jej výber musí byť dokonalý a nemali by Ste ju na prste skoro ani cítiť. Vyberať obrúčky by Ste mali 6 mesiacov pred svadbou. Pri prvej návšteve klenotníctva sa nemusíte hneď rozhodnúť. Treba však rátať s tým, že Váš zlatník potrebuje na vyhotovenie Vašich obrúčok 3-4 týždne.

Prvým dôležitým aspektom pri výbere je veľkosťtvar ruky. Veľké, široké a výrazné obrúčky sa krásne ukážu na pekne tvarovanej ruke s dlhými štíhlymi prstami a naopak, pre menšie ruky a kratšie prsty sú vhodnejšie úzke prstene s jemným dizajnom.

Pohodliekomfort pri výbere zohráva dôležitú úlohu. Zaokrúhlený tvar sa príjemnejšie nosí, ako hranatá obrúčka.

 

Ďalším faktorom je farba obrúčky. Vyberte si podľa typu Vašej pokožky – žlté a ružové zlato pre teplý typ pokožky, biele zlato a farba platiny pre studený typ.

K originálnym a jedinečným znakom prsteňa patrí vygravírovaný dátum svadby a krstné mená partnerov. Dnes už pomocou grafických programov a lasera dokáže zlatník na prsteň preniesť odtlačok prsta alebo Váš rukopis.

Na ktorej ruke sa vlastne obrúčky nosia? Pravá či ľavá ruka?

Správa odpoveď neexistuje. Je to individuálne, závisí to aj od toho, či máme na rukách aj iné šperky, zásnubný prsteň a podobne. Zvyčajne však ich máme na štvrtom prste ľavej ruky, pretože tá vedie priamo k srdcu.

Pri výbere tých správnych obrúčok sa nechajte viesť svojím pocitom. Návšteva zlatníctva bude zážitok.

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

Archív

Kategórie

Autor:

Jeden komentár

  1. kika
    12/19/2016
    Reply

    Prstene sme vyberali dlho, stále som sa nemohla rozhodnúť a po večeroch som pozerala na všetky možné eshopy. Pomohlo mi, keď som sa stretla s kamarátkou, ktorá býva v Prahe a vyrazili sme na svadobný veľtrh. Bolo tam veľa predajcov prsteňov, takže som sa aspoň mohla pozrieť naživo, ako ktoré prstene vyzerajú. Tým sa mi trochu výber zúžil a nakoniec sme s priateľom vyrazili do zlatníctva v Bratislave a tam si vybrali finálne prstene. Sú z bieleho zlata a máme ich s manželom rovnaké. Mohla som mať prsteň zdobený po celom obvode briliantmi, ale nosím snubný prsteň so zásnubným a už by to bolo prekombinované, tak som zvolila najjednoduchšie variantu. Prstene máme druhý rok vyzerajú ako nové aj keď je nosíme každý deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *