Svadba snov v Las Vegas

Určite už každý počul o svadbe snov v Las Vegas. V meste plnom kasín, nočných klubov, rôznych podnikov a hotelov. Svadba v Las Vegas má v sebe neskutočnú energiu, náboj a vzrušenie a láka ročne tisíce svadobčanov, ktoré túžia vychutnať si svoj veľký deň „trochu“ netradične, v uvoľnenej atmosfére. Je to mesto, ktoré žije v noci a „svadobný priemysel“ prežíva boom.

V ponuke sú desiatky svadobných kaplniek, od obyčajných až po luxusné. Svadba však nemusí byť iba v kaplnke, môžete ju mať v záhrade, na terase hotela, na streche mrakodrapu, na kolotoči, v aute, cez “drive-in” okienko … možnosti sú tu naozaj neobmedzené. Uletená svadba v meste zábavy je ale na dosah.

Erin and Ben's wedding at the Little Chapel of the West in Las Vegas, Nevada

Cestovné kancelárie už roky robia v Las Vegas  právoplatné svadby. Nevyzerá to však ako v filmoch. Nefunguje to typom “opijeme sa, oddá nás Elvis a budeme právoplatne zosobášení.“ Elvis Vás síce oddať môže, ale pred a po svadbe treba zariadiť množstvo formalít, s ktorými Vám radi pomôžu pracovníci a delegáti cestovnej kancelárie. Veľkou výhodou Las Vegas je aj skutočnosť, že nemusíte mesiace pred tým obehávať slovenské úrady kvôli rodným listom a podobne.

K uzavretiu sobáša potrebujete len biometrický cestovný pasvízum, ktoré získate vyplnením online formuláru. Pred sobášom je potrebné navštíviť svadobný úrad v centre Las Vegas, kde získate certifikát o tom, že ste spôsobilí uzavrieť manželstvo. S týmto certifikátom už môžete mať svadbu v ktoromkoľvek meste štátu Nevada a tak následne získať svadobnú licenciu. Túto licenciu musíte si dať preložiť do slovenčiny na matrike Vášho trvalého pobytu. A potom ste už legálne manželmi aj podľa slovenského zákona.

Pokiaľ chcete mať originálnu a nevšednú svadbu bez rodiny a príbuzných, ktorých možno ani nepoznáte, tak svadba v Las Vegas môže byť výhodnejšia, ako tradičná oslava doma.

Tak dovidenia v Las Vegas!

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

Archív

Kategórie

Autor:

Buď prvý, kto napíše nejaký komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *