Typy svadobných šiat

Každá nevesta sa najviac teší na svoje vysnívané svadobné šaty. Lenže vybrať si tie najvhodnejšie nemusí byť ľahké.

Potrebné je vybrať si vhodnú farbu, pretože biela nepristane každej neveste. Salóny Vám ponúkajú šaty v bielej, béžovej, zlatistej alebo aj striebornej farbe. Okrem farby aj materiál je dôležitý. Odporúča sa vybrať si nekrčivý materiál, aby Ste aj po niekoľkých hodinách tancovania a pohybu vyzerali stále elegantne.

Svadobné salóny, internet a časopisy nám ponúkajú šaty až za hranice našej fantázie. Preto skôr, ako sa vyberiete do svadobného salónu, zamyslite sa nad svojimi plusmi, ktoré treba zvýrazniť a  mínusmi, ktoré sa musia byť zakryté. Ale aké typy a strihy svadobných šiat existujú?

Strih do A (línia A)

Tvar šiat pripomína písmeno „A“. Šaty môžu byť vcelku alebo v komplete (korzet a spodnička). Vrchná časť šiat prilieha k telu, od bokov sa jemne rozširujú smerom nadol. Pás môže byť zvýraznený šerpou alebo čipkou. Šaty takého strihu pristanú každej neveste.

A línia
A línia

Korzetové svadobné šaty

Elegantné svadobné šaty, pretože korzet drží chrbticu pevne. Korzetové šaty charakterizuje priliehavý živôtik s ramienkami alebo bez a nariasená sukňa. Nad týmto typom by mali rozmýšľať vysoké nevesty s úzkym pásom a širšími bokmi. Útlejšie postavy v nich budú vyzerať dôstojnejšie, ženy s plnšími tvarmi tento typ šiat opticky zoštíhli.

Korzetové šaty
Korzetové šaty

Empírový, rovný strih

Tento strih sa vyznačuje dvoma základnými prvkami: vysokým pásom a prestrihnutím pod prsiami. Od pŕs sú šaty prestrihnuté a efektne sa rozširujú až nadol. Vhodným doplnkom sú rukavičky. Takýto typ šiat je vhodný pre ženy s väčším poprsím alebo pre nastávajúce mamičky, ktoré sa v nich budú cítiť pohodlne.

Empírový strih
Empírový strih

Morská panna, rybí chvost

Tento typ šiat nádherne zvýrazňuje krivky tela. Odporúča sa chudším ženám s výraznými tvarmi bokov, pásu a pŕs. Pristanú predovšetkým vysokým a štíhlym nevestám. Sú elegantné a nevšedné. Nevesty s menšími prsiami si môžu pomôcť špeciálnymi push-up vložkami, ktoré dajú prsiam pekný tvar. Iné nedokonalosti prírody bohužiaľ tento typ svadobný šiat nezakryje.

Morská panna
Morská panna

 Princeznovský strih pre dokonalú princeznú

Ide o univerzálny typ svadobných šiat, vhodný takmer pre každý typ postavy. Šaty tesne priliehajú k prsiam a pásu, smerom od pása nadol sa postupne rozširujú. Sú vhodné pre nižšie, silnejšie typy postavy, odporúčajú sa ženám, ktoré majú širšie boky a plnšie stehná. Vďaka špeciálnemu strihu sú tieto nedokonalosti prírody elegantne ukryté.

Princeznovské šaty
Princeznovské šaty

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

Archív

Kategórie

Autor:

2 komentáre

 1. Natalie
  5/4/2017
  Reply

  Dobriden chtela bisem si uvas obednat šaty prosim napistemi jak si muzu obednat dekuji

 2. Mária Pribulová
  5/24/2017
  Reply

  Dobrý deň,chcela by som si u vás objednať náhrdelník.Prosím napíšte mi podrobnosti ohľadom odberu.
  Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *