Farby roka 2016 – Rose Quartz a Serenity

Jedna z najrenomovanejších inštitúcií, zaoberajúcich sa farbami – spoločnosť Pantone – predstavila farbu, ktorá bude vládnuť roku 2016. Odborníci vybrali dva odtiene.

Prvý má názov Rose Quartz – ide o jemný odtieň púdrovo ružovej. Druhý Serenity – predstavuje jemne pastelovo modrú. Netradičnú voľbu druhého odtieňa sa v Pantone rozhodli uskutočniť po tom, čo bola prvá voľba vyhodnotená ako „príliš ženská“, a teda vyžadujúca rovnováhu, prístupnú aj pánskej časti populácie.

Rose Quartz a Serenity
Rose Quartz a Serenity

Teplá ružová a chladnejšia modrá demonštrujú jemné protipóly, reflektujúce vzájomné prepojenie, relax a zmysel pre poriadok a mier.

V módnom priemysle v posledných sezónach rastie sila a vplyv pastelových odtieňov ako takých. Skvelým demonštračným nástrojom nových farieb, ktorý údajne vystihuje náladu, v akej sa bude niesť celý budúci rok, je titulka magazínu Harper’s Bazaar s Rosie Huntington-Whiteley na titulnej strane, ktorá je osadená práve v týchto odtieňoch, navyše skvele vyvážených.

titulka magazínu - Harper's Bazaar
titulka magazínu – Harper’s Bazaar

Ale ako tie farby nosiť? Pastelový ružový púder svoju silu potvrdí na nadčasových, konzervatívnych kúskoch. Túto farbu môžete kombinovať s bielou alebo sivou. Intenzita pastelovej modrej vynikne v teplejšom období. Farby roka 2016 si nájdu svoje uplatnenie aj vo Vašom šatníku, napríklad v každodennom outfite do mesta alebo do práce. Ktorá farba Vás viacej oslovila?

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

Archív

Kategórie

Autor:

Jeden komentár

  1. Server
    6/14/2016
    Reply

    Zaciatok roka so sebou prinasa nove zaciatky a predsavzatia. Preco nedopriat zmenu a ozivenie i interieru vasho domu ci bytu? Inspiracie, ktore prinasaju farby roka 2016 je velke mnozstvo. Staci si vybrat prave tu, ktora vas vystihuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *