Strihy svadobných šiat

 

Pri výbere svadobných šiat sa môžeme stretnúť s nasledovnými strihmi a ich rôznymi variáciami:

Princeznovský strih pre dokonalú princeznú
Ide o univerzálny typ svadobných šiat, vhodný takmer pre každý typ postavy. Šaty tesne priliehajú k prsiam a pásu, smerom od pása nadol sa postupne rozširujú. Sú vhodné pre nižšie, silnejšie typy postavy, odporúčajú sa ženám, ktoré majú širšie boky a plnšie stehná. Vďaka špeciálnemu strihu sú tieto nedokonalosti prírody elegantne ukryté.

Strih do A (A-línia)
Tvar šiat pripomína písmeno „A“. Šaty môžu byť vcelku alebo v komplete (korzet a spodnička). Vrchná časť šiat prilieha k telu, od bokov sa jemne rozširujú smerom nadol. Takéto šaty sa hodia takmer každému typu postavy.

Morská panna, rybí chvost
Tento typ šiat nádherne zvýrazňuje krivky tela. Odporúča sa chudším ženám s výraznými tvarmi bokov, pásu a pŕs. Nevesty s menšími prsiami si môžu pomôcť špeciálnymi push-up vložkami, ktoré dajú prsiam pekný tvar. Iné nedokonalosti prírody bohužiaľ tento typ svadobný šiat nezakryje.

Empírový, rovný strih
Tento strih sa vyznačuje dvoma základnými prvkami: vysokým pásom a prestrihnutím pod prsiami. Od pŕs sú šaty prestrihnuté a efektne sa rozširujú až nadol. Vhodným doplnkom sú rukavičky. Takýto typ šiat je vhodný pre ženy s väčším poprsím.

Korzetový strih
Hodí sa prakticky pre každý typ postavy. Útlejšie postavy v nich budú vyzerať dôstojnejšie, ženy s plnšími tvarmi tento typ šiat opticky zoštíhli. Spodnica je rozšírená a postava tak celkovo pôsobí dojmom efektných presýpacích hodín.

 
 • Svadobný salón

  Vítame Vás na stránkach svadobného salónu La Fiaba. Myšlienka zriadiť si svadobný salón vznikla počas príprav našej vlastnej svadby. Tento sen sa nám podarilo zrealizovať v roku 2013 otvorením svadobného salónu La Fiaba v Košiciach. Od otvorenia nás navštívilo mnoho spokojných neviest. Každá jedna odchádzala s úsmevom na tvári a veľkou spokojnosťou. Náš personál vám vyjde v ústrety aj mimo otváracích hodín (aj cez víkend).
 • Kontakt

  Nájdete nás:
  La Fiaba
  Hlavná 52, 1. poschodie
  (pri The Beer House)
  040 01 Košice
  Tel.: 0908 845 143
  Email: lafiaba@lafiaba.sk
  Web:
 • Naše nevesty

  • " Ďakujem pekne salónu La Fiaba za krásne svadobné šaty, cítila som sa v nich ako princezná....ďakujem za všetko, ste skvelí, s radosťou som s Vami spolupracovala... "
   Marina
  • " Ďakujeme, budeme Váš salón len odporúčať, výber šiat aj prístup k zákazníkovi výborný. Klobúk dole :) Prajeme veľa spokojných zákazníčok. "
   Veronika